FAQ - často kladené otázkyIkona - FAQ


Čo je to poštový klient?

Poštový klient je program, ktorým používateľ bezprostredne a priamo pracuje s elektronickou poštou. Pomocou tohto programu používatelia píšu nové správy, čítajú došlé správy, odpovedajú na ne, mažú, ukladajú, tlačia alebo inak ďalej spracovávajú. Klientský program elektronickej pošty (poštový klient) tiež sprostredkúva odosielanie nových správ.

napr. Outlook Express, Mozzila Thunderbird alebo weboví klienti (Z-mail)

Čo znamená POP3, SMTP a IMAP?

Ak je Vám zaslaná poštová správa, je uložená na serveri zvanom POP3 server. Po pripojení na server pomocou poštového klienta sú tieto správy stiahnuté do Vášho počítača.

SMTP je jednoduchý protokol pre odosielanie a prenos pošty medzi poštovými servermi. Býva prevádzkovaný na porte 25 (bez SSL).

S IMAP protokolom je možné pristupovať k pošte odkiaľkoľvek z internetu. Protokol IMAP ponechá poštu na serveri, takže je možný prístup k e-mailom z rôznych miest (z domu, z práce a pod).

Protokoly IMAPS, SMTPS a POP3S sú zabezpečené verzie vyššie opísaných protokolov.

Ako nastaviť protokol IMAP?

Pre nastavenie použite rovnaký postup ako v prípade protokolu POP3, len si vo svojom e-mailovom klientovi vyberte typ pripojenia - IMAP. Tvar pre prichádzajúce a odchádzajúce e-maily je následne:

server prichádzajúcej pošty: pop3.nazov-domeny.sk
server odchádzajúcej pošty: smtp.nazov-domeny.sk

Môžem posielať správy viacerým adresátom?

Áno, zadaním kľúčového slova v adresári sa Vám zobrazia výsledky vyhľadávania. Pri zobrazení napr. 10 položiek potom môžete do poľa Komu: alebo Kópia: vložiť ľubovoľný počet adries.

Aké sú limity pre zasielanie správ viac adresátom?

V prípade využitia poštového klienta je limit pre príjemcu na jednu správu - 1000 adresátov. Ak je použité webové rozhranie webmail je limit príjemcov na jednu správu - 150 adresátov.

Môžem zo správy pridávať mená do adresára?

Táto možnosť nie je v súčasnosti povolená. Môžete však na adresu kliknúť pravým tlačidlom myši, uložiť ju do schránky a následne ju vložiť do adresára. SquirrelMail sa neustále vyvíja a táto funkcia môže byť v budúcnosti k dispozícii.

Akú veľkú prílohu môžem odoslať?

Maximálna veľkosť prílohy, ktorú je možné odoslať pomocou služby Z-mail, je 50 MB.

Zabudol som heslo do svojej e-mailovej schránky.

Heslo ku konkrétnej e-mailovej schránke nie je už po nastavení možné zistiť. Riešením je prihlásenie cez webové rozhranie Z-Mail na adrese http://webmail.nazov-domeny.sk do hlavnej schránky postmaster@nazov-domeny.sk a zmena hesla konkrétneho mailboxu v sekcii Správa domény. Heslo do hlavného poštového účtu - postmaster nájdete v Centre administrácie svojho zákazníckeho účtu.


Poradíme Vám

Pripravili sme pre Vás niekoľko videoututoriálov , ako si vytvoriť schránku alebo ako si nastaviť poštu na svojom počítači.

 

Neviete ako objednať vlastný e-mail s doménou ?
Pripravili sme 3 jednoduchých sprievodcov objednávkou.

 

Prezrite si fotogalériu ukážok vzhľadu Webmailu.

 

 

Osobný e-mail (originál)

 

Kontakt

ZONER s.r.o.
Jaskový rad 1909/5
831 01 Bratislava
+421 2 682 659 86

 

 

Reklama ZONER